4^{th} Conference

GEOMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS

Krynica 29 IV – 04 V 2002

Organizatorzy

– Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej Adres: Al. Politechniki 11, 90-924 Łódź Jan Kubarski (przewodnicza̧cy), e-mail: kubarski@ck-sg.p.lodz.pl http://im0.p.lodz.pl/˜ kubarski

– Wydział Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, Kraków Adres: al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, Tomasz Rybicki, e-mail: tomasz@uci.agh.edu.pl http://wms.mat.agh.edu.pl/˜ zrr/

– Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków Adres: ul. Wł. Reymonta 4, 30-059 Kraków Robert Wolak, e-mail: wolak@im.uj.edu.pl http://www.im.uj.edu.pl/homepages/Wolak Robert/

Komitet Naukowy: - - Alekseevsky, Dmitri (Hull, GB), - Belko, Ivan (Minsk, Belarus), - Brown, Ronald (Bangor, UK), - Brzychczy, Stanisław (Cracow, Poland), - Cariñena, Jose (Zaragoza, Spain), - Fernandes, Rui Loja (Lisbon, Portugal), - Grabowski, Janusz (Warsaw, Poland), - Huebschmann, Johannes (Lille, France), - Korbaš, Július (Bratislava, Slovakia), - Kowalski, Oldřich (Prague, Czech Republic), - Kubarski, Jan (Łódź, Poland), - Mishchenko, Alexander (Moscow, Russia), - Nagy, Peter (Debrecen, Hungary), - Nikitin, Anatoly (Kiev, Ukraine), - Pradines, Jean (Toulouse, France), - Rybicki, Tomasz (Cracow, Poland), - Szenthe, János (Budapest, Hungary), - Tulczyjew, Włodzimierz (Camerino, Italy), - Wolak, Robert (Cracow, Poland).

Dalsze informacje dostȩpne na stronach WWW:

http://im0.p.lodz.pl/konferencje/krynica2002

DRUGI KOMUNIKAT

Z przyjemnościa̧ informujemy, że planowana konferencja 4th Conference GE-OMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS, Krynica 2002, spotkała siȩ z zainteresowaniem. Lista zgłoszeń (uaktualniana co pewien czas) znajduje siȩ na naszych stronach WWW. Jak zapowiadaliśmy, konferencja odbȩdzie siȩ w hotelu Baśka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykłady bȩda̧ również w tym hotelu w sali obrad.

Planujemy zorganizować wykłady w nastȩpuja̧cy sposób: przed południem bȩda̧ odbywać siȩ dłuższe (1-godz) wykłady plenarne a po południu krótsze, w tym komunikaty. Jeden cały dzień bȩdzie zarezerwowany na wycieczki górskie.

Jak podczas poprzednich konferencji, nakładem Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej, ukaże siȩ broszura ze streszczeniami wykładów i komunikatów. W zwia̧zku z tym, prosimy uprzejmie o nadesłanie streszczeń [preferujemy przez Internet], najlepiej w LATEXU (dowolnym) lub postscripcie. Oczekujemy dłuższych kilkustronicowych streszczeń. Wszystkie umieszczone bȩda̧ również w Internecie na naszych stronach. Planujemy opublikować nadesłane po konferencji prace w regularnym czasopiśmie ”Universitatis Iagellonicae Acta Mathematica”.

Termin nadsyłania abstraktów do broszury upływa 10 kwietnia 2002.

Prosimy bardzo o nadsyłanie pełnego zgłoszenia obejmuja̧cego tytuł referatu o nadesłanie go w najbliższym czasie. Nowe zgłoszenia sa̧ jeszcze możliwe (hotel dysponuje znaczna̧ ilościa̧ miejsc). Pełne zgłoszenie jest doła̧czone do tego komunikatu. Również można je znaleźć na naszych stronach internetowych.

Pełny koszt konferencji dla uczestników z Polski wynosi 570 zł. Wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa w konferencji prosimy o wpłacenie tej kwoty na konto Politechniki Łódzkiej:

Bank PEKAO S.A. II O/Lódz 10801154-5542-300-80100

z dopiskiem: konto 5000 Instytutu Matematyki ”Geometria - Krynica 02”

Opłata za osoby towarzysza̧ce wynosi 500 zł, płatne na miejscu. Organizatorzy prosza̧ o wysłanie poczta̧ elektroniczna̧ zawiadomienia o wysłaniu wpłaty na wskazane konto zaś o wysłanie FAXem nr +48(42)636-31-14 potwierdzenia dowodu wpłaty lub przywiezienie potwierdzenia ze soba̧ na konferencjȩ.

Pełny formularz zgłoszeniowy (poczta̧, e-mailem lub internetem) i wpłatȩ 570 zł prosimy nadesłać najdalej w drugim tygodniu kwietnia 2002r.

Dzień 28 IV (niedziela) jest planowany na przyjazd.

Autobus Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków-Krynica odjedzie z Krakowa około godz. 15. Wykłady odbȩda̧ siȩ w dniach 29 IV - 4 V 2002. Jest możliwość zarezerwowania hotelu w Krakowie na noc 27/28 IV oraz 4/5 V 2002. Proszȩ nas jak najszybciej poinformować o takiej potrzebie.

Trzeci komunikat zawieraja̧cy detale podróży do Krynicy wyślemy w kwietniu.

Z poważaniem, organizatorzy:

Jan Kubarski, Tomasz Rybicki, Robert Wolak REGISTRATION FORM:

4^{th} Conference

GEOMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS Krynica 29 IV – 04 V 2002

First and family name: Institution: Adress of the Institution: e-mail: http: Adress to correspondence (if different):

Date of arriving: Date of departure:

LECTURE (YES NO) Topic:

COMMUNICATION (YES NO) Topic:

The additional informations: WEGETARIAN (YES NO)

SMOKER (YES NO)

I need a formal invitation (YES NO)

– Institute of Mathematics, Technical University of Łódź Al.Politechniki 11, 90-924 Łódź,

– Faculty of Applied Mathematics

of the University Mining and Metallurgy, Kraków

– Institute of Mathematics of the Jagiellonian University ul. Wł. Reymonta 4, 30-059 Kraków e-mail: kubarski@ck-sg.p.lodz.pl