3^{rd} Conference

GEOMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS

Krynica 29 IV – 05 V 2001

Organizatorzy

– Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej Adres: Al. Politechniki 11, 90-924 Łódź Jan Kubarski (przewodnicza̧cy), e-mail: kubarski@ck-sg.p.lodz.pl

– Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków Adres: ul. Wł. Reymonta 4, 30-059 Kraków Robert Wolak, e-mail: wolak@im.uj.edu.pl

– Wydział Zastosowań Matematyki Akademii Górniczo-Hutniczej, Kraków Adres: al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, Tomasz Rybicki, e-mail: tomasz@uci.agh.edu.pl

Komitet Naukowy: - Alekseevsky, Dmitri (Hull, GB), - Belko, Ivan (Minsk, Belarus), - Brown, Ronald (Bangor, UK), - Brzychczy, Stanisław (Cracow, Poland), - Cariñena, Jose (Zaragoza, Spain), - Grabowski, Janusz (Warsaw, Poland), - Korbaš, Julius (Bratislava, Slovakia), - Kowalski, Oldřich (Prague, Czech Republic), Kubarski, Jan (Lodz, Poland), - Mishchenko, Alexander (Moscow, Russia), - Nagy, Peter (Debrecen, Hungary), - Pradines, Jean (Toulouse, France),

- Szenthe, Janos (Budapest, Hungary).

Dalsze informacje dostȩpne na stronach WWW:

http://im0.p.lodz.pl/konferencje/krynica2001

DRUGI KOMUNIKAT

Z przyjemnościa̧ informujemy, że planowana konferencja 3rd Conference GE-OMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS, Krynica 2001, spotkała siȩ z zainteresowaniem. Lista zgłoszeń (uaktualniana co pewien czas) znajduje siȩ na naszych stronach WWW. Jak zapowiadaliśmy, konferencja odbȩdzie siȩ w hotelu Baśka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykłady bȩda̧ również w tym hotelu w nowej sali obrad.

Planujemy zorganizować wykłady w nastȩpuja̧cy sposób: przed południem bȩda̧ odbywać siȩ dłuższe (1-godz) wykłady plenarne a po południu krótsze w tym komunikaty. Jeden cały dzień bȩdzie zarezerwowany na wycieczki górskie.

Jak podczas poprzednich konferencji, nakładem Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej, ukaże siȩ broszura ze streszczeniami wykładów i komunikatów. W zwia̧zku z tym, prosimy uprzejmie o nadesłanie na nasze rȩce streszczeń, najlepiej w LATEXU (dowolnym) lub postscripcie. Oczekujemy dłuższych streszczeń a nawet całych prac. Wszystkie umieszczone bȩda̧ również w Internecie na naszych stronach. Planujemy opublikować nadesłane po konferencji prace w regularnym czasopiśmie ”Universitatis Iagellonicae Acta Mathematica”.

Termin nadsyłania abstraktów i prac do broszury upływa 10 kwietnia 2001. Prosimy bardzo osoby które nie nadesłały pełnego zgłoszenia obejmuja̧cego

tytuł referatu o nadesłanie go w najbliższym czasie. Nowe zgłoszenia sa̧ jeszcze możliwe (hotel dysponuje znaczna̧ ilościa̧ miejsc). Pełne zgłoszenie jest doła̧czone do tego komunikatu. Również można je znaleźć na naszych stronach internetowych.

Koszt konferencji dla uczestników z Polski wynosi 550 zł. Wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa w konferencji prosimy o wpłacenie pierwszej raty w wysokości 450 zł na konto:

Politechnika Łódzka PKO SA II O/Łódź, Nr. 10801154-5542-300-80100 z koniecznym dopiskiem ”Konto 5000 Inst.Matem. Geometria Krynica 01”

Organizatorzy prosza̧ o wysłanie poczta̧ elektroniczna̧ zawiadomienia o wysłaniu pierwszej wpłaty na wskazane konto zaś potwierdzenie dowodu wpłaty o przywiezienie ze soba̧ na konferencjȩ.

Pełny formularz zgłoszeniowy (poczta̧, e-mailem lub internetem) i wpłatȩ 450 zł prosimy nadesłać najdalej w pierwszym tygodniu kwietnia 2001r. Pozostała̧ sumȩ uczestnicy wpłaca̧ na miejscu otrzymuja̧c rachunek.

Dzień 29 IV jest planowany na przyjazd. Autobus Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków-Krynica odjedzie z Krakowa około godz. 15. Wykłady odbȩda̧ siȩ w dniach 30 IV - 5 V 2001. Odjazd z Krynicy autobusu Krynica-Kraków w dniu 5 V 2001 po południu. Jest możliwość zarezerwowania hotelu w Krakowie na noc 28/29 IV oraz 5/6 V 2001. Proszȩ nas jak najszybciej poinformować o takiej potrzebie.

Trzeci komunikat zawieraja̧cy detale podróży do Krynicy wyślemy w kwietniu.

Z poważaniem, organizatorzy:

Jan Kubarski, Robert Wolak, Tomasz Rybicki REGISTRATION FORM:

3^{rd} Conference

GEOMETRY AND TOPOLOGY OF MANIFOLDS Krynica 29 IV – 05 V 2001

First and family name: Institution: Adress of the Institution: e-mail: Adress to correspondence (if different):

Date of arriving: Date of departure:

LECTURE (YES NO) Topic:

COMMUNICATION (YES NO) Topic:

The additional informations: WEGETARIAN (YES NO)

SMOKER (YES NO)

I need a formal invitation (YES NO)

– Institute of Mathematics Technical University of Łódź Al.Politechniki 11, 90-924 Łódź,

– Institute of Mathematics of the Jagiellonian University ul. Wł. Reymonta 4, 30-059 Kraków

– Faculty of Applied Mathematics

of the University Mining ang Matalurgy, Kraków e-mail: kubarski@ck-sg.p.lodz.pl